Lietuvos vežėjai gavo papildomus Rusijos leidimus

Rusijos Federacijos transporto ministerija 2018 m. papildomai skyrė Lietuvos vežėjams bendrųjų kelionės leidimų, suteikiančių teisę vežti trečiųjų šalių krovinius ir leidimų vežti krovinius į trečiąsias šalis ir iš jų bei bendrųjų ir trečiųjų šalių leidimų vežti keleivius nereguliaraus susisiekimo maršrutais.

Dėl papildomų leidimų sutarta rugpjūčio pabaigoje Susisiekimo ministerijoje vykusiame Lietuvos ir Rusijos mišrios komisijos dėl tarptautinių vežimų posėdyje, kuriame aktyviai dalyvavo ir asociacijos „Linava“ atstovai.

Tuomet abiejų šalių delegacijos sutarė, kad šiemet Lietuvos vežėjams bus papildomai skirta 7 tūkst. dvišalių leidimų su specialia žyma „leidžiamas trečiųjų šalių krovinių vežimas“ ir 1 tūkst. papildomų leidimų vežti trečiųjų šalių krovinius, taip pat 50 leidimų nereguliariems keleivių vežimams į (iš) trečias šalis ir 50 leidimų nereguliariems dvišaliams ir tranzitiniams keleivių vežimams.

Komisijoje dalyvavęs dabartinis asociacijos generalinis sekretorius M. Atroškevičius sakė, kad reikia pasidžiaugti pergale, bet padaryta dar ne viskas. „Visada sakau, kad dėl visko reikia kalbėtis, tartis ir galima susitarti. Vykęs konstruktyvus dialogas mišrioje komisijoje leido mums pasiekti nedidelį laimėjimą ir padėti savo vežėjams. Kita vertus, reikia suprasti, kad dar nesame išnaudoję visų savo galimybių ir turime toliau nuosekliai ir intensyviai dirbti šiuo klausimu“, – sakė M. Atroškevičius.

Minėti leidimai turėjo būti pristatyti į Lietuvą iki rugsėjo 15 d., tačiau dėl išeiginių dienų, jie gauti vakar, pirmadienį, rugsėjo 17 d. Šiuo metu gauta pirmoji dalis – 2 tūkst. leidimų kroviniams ir 100 leidimų keleiviams vežti. Kita dalis leidimų bus pristatyta artimiausiu metu. Gautus leidimus pradedama išduoti nuo rytdienos, rugsėjo 19 d., Lietuvos transporto saugos administracijoje (LTSA) ir jos regioniniuose padaliniuose.

Bendrieji kelionės leidimai, suteikiantys teisę vežti trečiųjų šalių krovinius bus išduodami po vieną leidimą transporto priemonei, naudojusiai šios valstybės leidimus. Išduodant šios rūšies leidimus bus vertinami negrąžinti leidimai. Vežėjams, turintiems ETMK leidimą, galiojantį Rusijos Federacijos teritorijoje, jis bus vertinamas kaip šios valstybės bendrasis leidimas, suteikiantis teisę vežti trečiųjų šalių krovinius, išduotas „EURO V saugiai“ ar aukštesnius reikalavimus atitinkančiai transporto priemonei.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *